Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wyznaje wiarę jednego Boga w Trzech Osobach. I prosi o Bożą mądrość i światło Ducha Świętego, aby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

Dzisiaj po Mszy św. można nabyć Ciastko św. Kazimierza.  Tym roku jest to pyszny sernik z brzoskwiniami. Ciasto rozprowadza nasza schola Słoneczka Bożej Opatrzności. Pozyskane środki są wsparciem wakacyjnego wypoczynku naszej scholi.

W tym tygodniu we czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, zwana świętem Bożego Ciała. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00. Po sumie będzie procesja do czterech ołtarzy, tak jak w zeszłym roku. W środę po Mszy św. przy plebanii będzie przekazanie elementów wystroju ołtarzy dla poszczególnych grup.

Prosimy też o pomoc w przygotowaniu. Potrzebujemy 5 mężczyzn do  rozwożenia ołtarzy. Zbiórka dla odważnych we czwartek o 5.30 przy plebanii.

Bardzo prosimy o godne i pobożne przeżycie tej uroczystości. Starajmy się włączyć w śpiew i unikajmy niepotrzebnych rozmów czy rozproszeń. Po zakończeniu procesji ok godz. 12.00 będzie kolejna Msza św. W Boże Ciało nie ma Mszy św. o godz. 13.00. Po południu Msze jak zwykle o 17.00 i 19.00.

W czasie oktawy Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół kościoła o godz. 17.30. Zapraszamy.

Zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców do asysty w komżach  i z dzwonkami.

Msza św. na zakończenie roku formacyjnego ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę. Po Mszy św. będzie grill dla ministrantów, lektorów i ich rodziców. Można przynieść coś słodkiego.

W Boże Ciało organizujemy wyjazd na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa.  Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 17.00 a powrót ok. godz. 24.00.

Bóg zapłać parafianom, którzy ubiegłym tygodniu sprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę na jego cel w wysokości 735 zł. Msza św. w intencji tych rodzin będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy mieszkańcom bloku Jana Pawła II 22, klatki od VI do końca.

Wszystkim mieszkańcom naszej parafii, a zwłaszcza Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i opieki Bożej Opatrzności. Na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.